Press "Enter" to skip to content

O czym trzeba pamiętać podczas wybierania hotelu na wyjazd w delegację dla pracowników.

Praca w wielu firmach będzie się często wiązać z koniecznością wyjazdów poza siedzibę firmy. Mogą to być wyjazdy do pobliskich miejscowości, w promieniu kilkunastu kilometrów, i wtedy najczęściej będą się odbywać podczas jednego dnia roboczego. Przykładem takich pracowników będą przedstawiciele handlowi, którzy otrzymują wyznaczony obszar, na którym obsługują wszystkich swoich klientów.

apartament w srylu skandynawskim

Autor: Jess Pac
Źródło: http://www.flickr.com

Czasami ta grupa pracowników wyjeżdża do pracy z samego rana i wraca późno w nocy, cały czas przebywając w terenie. Z kolei inni pracownicy cyklicznie albo raz na jakiś czas muszą wyjechać dalej, do innej miejscowości czy nawet państwa. Dotyczy to na przykład konsultantów czy wdrożeniowców, którzy mają co jakiś czas prace u klienta, lecz również osób biorących udział w najróżniejszych targach i konferencjach.

Szukasz ciekawych informacji? To dobrze, ta strona internetowa z pewnością Cię zainteresuje, gdyż są na niej wiele bardzo interesujących danych.

I w takich sytuacjach konieczne będzie wyszukanie na taką delegację noclegu, bo z odleglejszej miejscowości ciężko się wraca każdego dnia do domu. Niektóre firmy pod kątem noclegów wynajmują zwykłe mieszkania w jakimś mieście, ale największą popularnością się cieszą tradycyjne hotele.

Decydując się na noclegi dla firm (odsyłam) należy zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Duże znaczenie ma, żeby hotel położony był w miejscu, z jakiego prosto będzie dojechać do klienta lub do miejsca pracy. Nie musi być on bardzo blisko, lecz dojazd powinien być szybki, bez zbędnego tracenia czasu w korkach. Jeśli hotel ma być na jeden dzień, to nie ma co przepłacać za wielkie pokoje, siłownię albo basen – w zupełności powinien wystarczyć standardowy pokój, koniecznie z dobrym śniadaniem.

Jeśli jednak pobyt miałby być dłuższy, to warto jednak zobaczyć, jak wyglądają pokoje, czy nie będą zbyt niewygodne i ciasne, bo jednak jakiś czas trzeba będzie w nich mieszkać. Czasami taki wyjazd będzie się też wiązał z koniecznością jeżdżenia po okolicy, jeżeli na przykład poleciało się tam samolotem, to warto wtedy pomyśleć o wynajmie auta. We wszystkich większych miastach znajdują się wypożyczalnie samochodów, z ang. car rental we Wrocławiu, więc nie powinno być z tym dużego problemu.

Comments are closed.