Press "Enter" to skip to content

Zachorowałeś na wakacjach? Przeczytaj, w jaki sposób leczyć się najtaniej!

Nawet w trakcie wypoczynku może zdarzyć się nam jakiś wypadek – np. dokuczliwe przeziębienie, kłopoty z brzuchem lub ostra reakcja alergiczna na ukąszenie owada albo oparzenie meduzy. Niniejsze przypadki zmuszają do odwiedzin doktora. Co zrobić, aby wydatki na leczenie nie zrujnowały naszych finansów?

tabletki2

Źródło: http://www.sxc.hu
Najwłaściwiej jest jeszcze przed podróżą załatwić sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dzięki niej możemy bez trudu dostać świadczenia medyczne, jeżeli takie są nam niezbędne z medycznego punktu widzenia. Inaczej mówiąc jest to rozwiązanie, którego (www.domki-letniskowe.pl/przeskocz pod ten adres https://www.domki-letniskowe.pl)ypoczynek. Karta nie pokrywa też kosztów transportu pacjenta do Polski czy opłaty za leki, lecz w wielu wypadkach może być bardzo pomocna. Jak w takim razie otrzymać kartę?

Jeżeli mieszkamy nieopodal placówki NFZ, możemy udać się tam osobiście i bezzwłocznie będziemy ją mieć. Trzeba tylko wypełnić formularz i w parę minut załatwimy konieczne formalności. Gdy oddział NFZ jest położony dalej bądź nie mamy kiedy go odwiedzić, możemy wysłać dokumenty pocztą. Wybierając tą opcję należy pamiętać, aby załączyć do formularza ksero dowodu tożsamości i dowodu ubezpieczenia, np. RMUA od pracodawcy. Wykonana karta może być wydana osobiście albo wysłana pocztą. Jeśli z kolei chcemy wziąć kartę za kogoś, będzie potrzebne upoważnienie napisane przez daną osobę, w innym razie będzie musiała zgłosić się sama. Gdy wyrażamy chęć wysłania karty pocztą, musimy pamiętać o podpisie na wniosku. Warto jest złożyć dokumenty o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, albowiem nigdy nie mamy pewności, kiedy okaże się nam potrzebna.

Comments are closed.