Press "Enter" to skip to content

Warto się wspinać!

Obecnie bardzo popularne jest uprawianie sportu. Szerzący się trend na zdrowy tryb życia, troska o własną dietę i sylwetkę przyczyniają się do tego, że ludzie powszechnie interesują się poprawieniem swojej kondycji. Najbardziej popularne wydaje się być bieganie, jazda na rowerze czy po prostu uczęszczanie na siłownie, jednakże ci bardziej wymagający decydują się na bardziej ekstremalne sporty, np. na wspinaczkę.

Wspinaczka górska

Autor: Jorge Bras
Źródło: http://www.flickr.com
Sposobów na uprawianie tej dyscypliny sportu jest obecnie bardzo wiele. Co istotne, niekoniecznie musimy wybierać się w góry aby móc się wspinać. W dużych miastach miastach działają specjalne kluby, oferujące sztuczne ściany do wspinaczki. Są to miejsca świetne do trenowania i doskonalenia swoich umiejętności przed prawdziwym wyjściem w góry. Ściany te zwykle przyjmują formę paneli o różnym kącie nachylenia, z przytwierdzonymi uchwytami mającymi bardzo różne kształty. Zaletą tego typu wspinaczki jest niezależność od warunków atmosferycznych, a także duże bezpieczeństwo i precyzyjny wybór stopnia trudności.
W momencie, gdy jednak jesteśmy spragnieni większej ilości wrażeń, powinniśmy wybrać turystykę wysokogórską. Wspinaczka (sprzęt do wspinaczki) w terenie znacznie odróżnia się od tej odbywającej się na sztucznej ściance w budynku. Co niezwykle ważne, mamy możliwość obcowania z naturą oraz nauki bezpośredniej współpracy z towarzyszami podróży. To właśnie umiejętność współdziałania jest kluczem do sukcesu i osiągnięcia planowanego szczytu.

śpiwory

Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com
Poza dobrym wytrenowaniem i zaufaniem pomiędzy uczestnikami podróży istotnym aspektem jest również wyposażenie. Sprzęt, jaki ze sobą weźmiemy niejednokrotnie może odegrać kluczową rolę w przebiegu wspinaczki. Warto tu zwrócić uwagę na produkty oferowane przez firmę DMM, specjalizującą się od wielu lat w sprzedaży akcesoriów wspinaczkowych. Bez wątpienia to właśnie odpowiednio dobrany ubiór, obuwie, śpiwory i uprzęże są najlepszym gwarantem przetrwania nawet w niesprzyjających warunkach – duży wybór śpiworów.

Bez wzglduży wybór śpiworówy tylko na sztucznych ściankach, czy też decydujemy się na prawdziwą wyprawę w góry, wspinaczka zawsze dostarcza wielu wrażeń. Ma korzystny wpływ na nasze mięśnie, jak również poprawia naszą kondycję fizyczną. Nie ulega wątpliwości jest to sport, którego warto spróbować, szczególnie jeżeli nuży nas spędzanie czasu wyłącznie na siłowni.

Comments are closed.