Press "Enter" to skip to content

Uwielbiasz wycieczki egzotyczne? – jeśli tak, to spędź wakacje w Indiach

Sri Lanka to niewielka wyspa o obszarze 65 tys. km kw. Żyje na niej ok. 21 mln osób. Aż trudno uwierzyć ile cudowności znajduje się na tak niewielkim obszarze. O malowniczości tego krajuświadczy także jego nazwa – w starożytnym języku indyjskim Sri Lanka oznaczała „olśniewający kraj”. Współcześnie kojarzy się ona turystom głównie z dziką plażą i z leżeniem na słońcu.

wakacje, wczasy, wycieczki, egzotyka
Rzeczywiście, znajduje się| tu dużo wspaniałych plaż, ale to nie wszystko. Swoją wyjątkowością zaskakują też dzikie zwierzęta. Do najbardziej znanych zalicza się na pewno słoń indyjski. W prawdziwych warunkach zamieszkuje on tereny górzyste na wysokości ok. 2000 m n.p.m. Dobrze wspomnieć, że najwyżej położonym szczytem na Sri Lance jest Piturutalagala, wznosząca się na 2500 m n.p.m.

W przyrodzie możemy spotkać tu też krokodyle, lamparty, szakale, małpy oraz cudowne, kolorowe ptaki, takie jak tukany lub papugi. Cały ten krajobraz możemy obserwować w sposób bezpieczny, bo na wyspie jest ok. dziesięciu parków narodowych. Wycieczki egzotyczne, takie jak ta, zapewne niosą ze sobą niemało ciekawych przygód. Często nie wiemy jednak, jak zaplanować tego typu podróż. Najlepszą opcją może być w tym wypadku po prostu Sri Lanka (rzuć okiem) last minute (więcej na ten temat). Nie musimy troszczyć się więcej na ten temataw. O większość z nich zadba bowiem w naszym imieniu biuro podróży. Dzięki temu możemy się zrelaksować i spokojnie poznawać gotowy program wycieczki. Mamy większe poczucie bezpieczeństwa i możemy przez to skuteczniej odpocząć. Do plusów takiej podróży zalicza się przeważnie również niższa cena.

Oferta Sri Lanka last minute będzie na pewno jedną z najmniej kosztownych dostępnych ofert. Dodatkowo, w pakiecie otrzymujemy dreszczyk emocji związany ze spontaniczną decyzją o dalekiej wyprawie. Niezwykłe emocje towarzyszą zapewne też podróżnikom, którzy decydują się poznać Sri Lankę na własną rękę. W takiej sytuacji zaplanowanie wyprawy wymaga od nas jednak zdecydowanie więcej zaangażowania i czasu.

Comments are closed.