Press "Enter" to skip to content

Tureckie wczasy

O ile chcesz mieć cudowne wakacje, Turcja to idealny kierunek urlopowych podróży. Ten położony na złączeniu Azji i Europy kraj ma sporo wartych uwagi atrakcji dla turystów. Można stwierdzić, że posiada w sobie doskonałe połączenie, które sprawia, że jest często wybieranym celem wczasowym.

Po pierwsze, w tym kraju można spotkać złote plaże i urokliwe morze – idealny pakiet dla tych, którzy lubią wielogodzinne opalanie się i pluskanie w morzu. Po drugie, kraj ten może zaoferować również mnóstwo zjawiskowych zabytków. Przekonaj się sam – przejdź do strony.

Pierwszym miejscem do odwiedzenia jest rzecz jasna miasto stołeczne kraju. Każdy wczasowicz musi, jeżeli rzeczywiście ma możliwość, spędzić w tej ogromnej metropolii przynajmniej kilka dni. Należy tu zobaczyć Hagię Sofię – gigantyczną świątynię muzułmańską, przed wiekami wspaniały kościół chrześcijański. Bardzo podobny jest Błękitny Meczet, inny kluczowy punkt wycieczki. O ile chcesz zwiedzić jeden z największych placów targowych na globie, musisz odwiedzić Taksim. W tym rejonie Stambułu można znaleźć naprawdę każdą rzecz, jaka przyjdzie ci na myśl. Oprócz miasta stołecznego kraj ma jeszcze jeden punkt, który trzeba zobaczyć. Są to pozostałości Troi, słynnego miasta, którego zdobycie zostało zawarte w słynnej Iliadzie. Poza tym można pojechać na podróż szlakiem cudnych zabytków greckich osad, znajdujących się przeważnie w rejonie riwiery.

Jeżeli z kolei pragniesz wybrać się na wspaniałe wakacje za małe pieniądze, musisz polować na last minute. Takie zadanie wymaga cierpliwości i systematyczności – codziennie powinieneś czytać aktualne informacje od agencji podróżniczych – www.apollotour.pl/.

Comments are closed.