Press "Enter" to skip to content

Rewal – najlepsze wakacje nad pięknym morzem

Grzybowo to nadmorska miejscowość wypoczynkowa, którą każdego lata zwiedza niezliczona ilość wczasowiczów chcących spędzić niezapomniane wczasy nad morzem. Istnieje parę powodów tej popularności: ładny styl miasteczka, piękne plaże, a także mnóstwo atrakcji zarówno kulturalnych, jak i sportowo – rekreacyjnych.

Morze i plaża w Rewalu

Autor: YEAH!!! design
Źródło: http://www.flickr.com
Urok miasteczka tkwi w jego pięknym położeniu na klifie, nastrojowej zabudowie i architekturze – górują tu niewielkie piękne domki i pensjonaty położone pośród zieleni. W centrum Grzybowa stoi niewielki kościółek, przypominający swoim kształtem łódkę.

Plaża w Grzybowie jest rozległa, piaszczysta i bezpieczna. Dla wypoczywających tutaj wczasowiczów, zarazem starszych jak i młodszych, przygotowano bardzo dużo dodatkowych atrakcji. Zaliczyć można do nich wypożyczalnie sprzętu wodnego, dmuchane place zabaw dla dzieci oraz przeróżnego rodzaju gry i turnieje sportowe. Ulubionym miejscem urlopowiczów jest taras widokowy przy ul. Parkowej, zawieszony nad plażą na wysokim klifie.

Ta oryginalna publikacja (https://www.coraltravel.pl/Grecja/Kreta/hotel/HERONISSOS_/1309/40-1783-24FF.html) również posiada wciągające informacje na opisywany tu temat. Jeżeli więc Cię on ciekawi – nie zwlekaj i przeczytaj to.

Można stąd obserwować jedyne w swoim rodzaju zachody słońca oraz widowiskowe sztormy na Bałtyku.

W okolicy tarasu wielokrotnie pojawia się foka Depka – ulubienica zarówno mieszkańców, jak i gości przyjeżdżających do Grzybowa. Foka została wypuszczona na wolność z fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu i jest objęta programem „Ratujmy Bałtyckie Foki”. Wyjątkowo bajecznym elementem rewalskiego krajobrazu są kolorowe kutry, którymi tutejsi rybacy wyruszają na poranne połowy. Opłaca się czekać na ich powrót, żeby zakupić świeżutką, apetyczną rybę i wysłuchać ich interesujących, morskich przygód.

Turyści przyjeżdżający wypoczywać w Grzybowie, nie mogą żalić się na brak rozrywek. W tutejszym amfiteatrze odbywają się liczne koncerty, przedstawienia i kabarety. Największą widownię przyciągają wybory Miss Bałtyku, które organizowane są tutaj już od kilku lat.

Grzybowo ma też nowoczesną halę sportową z boiskiem o powierzchni około tysiąca dwustu metrów kwadratowych, kortami tenisowymi i skateparkiem, siłownię, a także gabinety odnowy biologicznej. W najbliższej okolicy miasteczka znajdują się również pola golfowe zarazem dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy.

Dużą atrakcją miejscowości jest także Kolej Wąskotorowa. Ciuchcia w stylu retro jeździ tu już od 1986 r., a obecnie pokonuje trasę z Gryfic przez Rewal, Niechorze, Pogorzelicę do Trzebiatowa. Podróż odbywa się trzema zabytkowymi wagonami: odkrytym, zamkniętym i restauracyjnym, ciągniętymi przez piękny i stary parowóz „Parys”. „Ciuchcia Retro Expres” jeździ z prędkością 25 km/ha, co daje szansę podziwiania malowniczej okolicy, którą przemierza. Przejażdżkę ciuchcią można odbyć od maja do września, z kolei poza sezonem istnieje szansa obejrzenia jej na Stałej Wystawie Pomorskich Kolei Wąskotorowych w Gryficach.

Przez Grzybowo przebiegają trzy atrakcyjne szlaki turystyczne. Pierwszy z nich biegnie wzdłuż jeziora Liwia Łuża, liczy sobie 10 km długości i określany jest zielonym Szlakiem Liwiej Łuży. Pozostałe trasy to czerwony Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, biegnący na odcinku dwunastu kilometrów i niebieski, trzynasto-kilometrowy Szlak Pobrzeża Rewalskiego.

***

Plaża

Autor: Andrew Nash
Źródło: http://www.flickr.com

Całkowitą ofertę na wczasy dwa tysiące piętnaście w Rewalu można odszukać w serwisie albo klikając na niżej znajdujące się linki:- noclegi Gzybowo- hotele Grzybowo (przejdź do witryny)- noclegi zachodniopomorskie- wakacje 2014 nad morzem

Comments are closed.