Press "Enter" to skip to content

Jeśli zwiedzanie Krakowa to tylko z przewodnikiem

Kraków to miasto stare i czcigodne, lecz jednocześnie dudniące życiem. Przeszłość miesza się tu z teraźniejszością, zamierzchłe czasy z nowoczesnością. Wskazane jest tu przybyć i poczuć rewelacyjną aurę miejsca. Do Krakowa, grodu o najbardziej rozmaitej historii, przez wieki będącego widzem najważniejszych dla Polski zdarzeń, toczą się wędrowcy z całego świata. Do zwiedzenia Krakowa potrzebny jest przewodnik. Trzeba tu przyjemnie spędzić czas i nie musi się to wiązać z biegiem po wszelkich zabytkowych miejscach.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Kraków to gród który, ma do zaoferowania znacznie więcej atrakcji aniżeli mogłoby się wydawać. Sami możemy czuć się cokolwiek zagubieni, dlatego do dyspozycji są przewodnicy po Krakowie. Dla tych, którzy potrzebują dostrzec najsłynniejsze zabytki Krakowa, wykonana została Trasa Królewska. Rynek Główny jest centrum cywilizacji, punktem zgromadzeń i działań, toteż trzeba się tu zatrzymać na na dłuższy czas. Do dziś przetrwały umiejscowione na nim Sukiennice, pierwotnie powierzchnia handlu. W zamkowych wnętrzach czekają nas liczne wystawy, których nie wolno ominąć zwiedzając Kraków. Dla ciekawskich: www.

Przewodnik zaprowadzi nas również do katedry, grobów królewskich, przy których spoziera na nas cała historia Polski i gigantycznego dzwonu Zygmunta, jaki uderza tylko przy okazji najważniejszych dla państwa i grodu wypadków. Wstępując w zamkowe mury, wskazane jest udać się również na dziedziniec arkadowy i rzucić okiem z góry na Wisłę. Przewodnik nie zapomni o Smoku Wawelskim.

Jeśli zaciekawił Cię ten tekst, to do sprawdzenia (http://www.bachledaresort.pl/spa-wellness/zabiegi-spa) są kolejne treści na stronie, którą umieściliśmy pod poniższym linkiem.

Do jego jamy prowadzą kręcone schody wprost z zamku na Wawelu. Smocza przepaść to w rzeczywistości jaskinia kresowa, wydzielona w części do odwiedzania. Rzeźba smoka Wawelskiego buchająca płomieniem to ukochana atrakcja malutkich podróżników.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Ci, którzy zechcą popatrzeć na Kraków z góry sprawdź sprzęt ratowniczy) mogą wspiąć się na krakowskie kopce, pełniące role pozycji widokowych. Najważniejszym i niezwykle reprezentatywnym jest Kopiec Kościuszki. Widać z jego szczytu pełny dziejowy i współczesny Kraków, miejsca oglądane przedtem, jest możliwość obejrzeć z całkowicie odrębnej perspektywy. Przewodnicy po Krakowie opiszą nam imponujące mity dotyczące tego miasta.

Comments are closed.