Press "Enter" to skip to content

Jakiego rodzaju rozrywki oczekują na odwiedzających na Mazurach i kiedy można tam pojechać?

Kto raz zakocha się w mazurskich lasach czy oczywiście jeziorach, z pewnością będzie chciał w tamto miejsce jeździć każdego roku. I to o każdej jego porze, ponieważ w każdym przypadku będzie oczekiwać tam jakaś rozrywka, która na długi czas pozostanie w pamięci.
Wiosną można by zachwycać się odradzającą się po zimie naturą, lato to doskonały czas na żeglugę, jesień z kolei to czas, żeby wędrować przez tamtejsze lasy, a w zimie można by podziwiać bezkresną przyrodę.

moda

Autor: www.fashionweek.pl
Źródło: www.fashionweek.pl
Ilość mazurskich atrakcji stale rośnie. Dla przykładu Bełdany to jedno z tamtych jezior, jednak na jego brzegu istnieje coś, czego nie ma w żadnym innym miejscu. Jest tam bowiem Galindia, zatem osada wykonanych z drewna rzeźb. Jeżeli interesują nas psie zaprzęgi, warto jest pojechać do Republiki Ściborskiej, jaka jest blisko Węgorzewa. Oprócz wymienionych zaprzęgów, można tam poznać kulturę Indian czy też Eskimosów. Dla miłośników historii obligatoryjnym punktem będzie oczywiście Wilczy Szaniec, a zatem była kwatera Hitlera. Znajduje się ona w Gierłoży koło Kętrzyna.
mazury

Autor: TEATR DRUGA STREFA
Źródło: TEATR DRUGA STREFA
W miejscach Mikołajek żyło w przeszłości plemię Galindów, obecnie istnieje osada drewnianych wojów, do której można by dostać się drogą, wzdłuż której są ustawione drzewa ułożone korzeniami do góry. Dla sympatyków spływów kajakowych czeka szlak Krutyni, który przebiega poprzez Puszczę Piską i po części przez Mazurski Park Krajobrazowy. Trzeba pamiętać, że Mazury to również Święta Lipka, czyli miejscowość, w której zbudowana jest wspaniała barokowa bazylika. Można w niej podziwiać organy z ruchomymi figurami aniołów.

Najlepiej dostać się tam autem, koleją czy też autobusem. Naprawdę dobrze byłoby tam pojechać, aby oderwać się od codzienności oraz odzyskać siły.

Comments are closed.