Press "Enter" to skip to content

Jakiego rodzaju ciekawostki czekają na wczasowiczów wybierających się do stolicy Dolnego Śląska?

Gdy mamy w planach zwiedzanie malowniczego miasta Wrocław i chcemy miło tam spożytkować swój wolny czas, to opłaca się przejrzeć w skrócie najbardziej interesujące atrakcje Wrocławia, jakie udostępnione są dla wycieczkowiczów. Dolnośląska stolica to bowiem wyjątkowo ciekawe miasto, szczycące się dużym zainteresowaniem i tętniące życiem przez całą dobę. Osoby preferujące spacery oraz poznawanie opowieści na temat interesujących miejsc także znajdą coś pod swój gust.

Wrocław

Autor: Ashlynn Pai
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chcemy poddać się magii tego miasta, pewnych miejsc zwyczajnie nie powinniśmy nie zwiedzić. Atrakcje Wrocławia działają zawsze blisko nas. Wrocław to miejsce, w którym zcierają się elementy wiel dziejów historycznych. (Atrakcyjne miejsca Wrocławia) Spacer po którymś z kolei z największych centralnie umieszczonych rynków Europy jest wskazany wyłącznie dla osób o mocnym wnętrzu i szerokiej tolerancji na artyzm.

To miejsce, gdzie konkretna rozrywka styka się z bogatą historią, a nostalgia przeszłości współgra z współczesnością. Co ciekawe wspaniałe atrakcje Wrocławia to samorozwijający się inkubator talentów na starówce. Młodzi artyści z różnych stron świata pokazują własne umiejętności i zabawiają turystów.

Nie mogą nas tak samym ominąć takie atrakcje Wrocławia – http://ekotur.wroclaw.pl/, jak krasnal Major – śląski Pomnik Pomarańczowej Alternatywy. Za jego sprawą w okolicy narodziła się sztafeta rewolucyjnych krasnoludków, które przejęly wiele miejskich kryjówek, z których zerkają na nieświadomych turystów.

Warto podjąć wyzwanie i wytropić każde krasnale. Jeśli marzymy o tym, by mieć za sobą wycieczkę rodem z bajki, da się to wykonać korzystając z zaprojektowanego krasnoludkowego planu Wrocławia. Za parę złotych można zmienić perspektywę i udać się na romantyczną wyprawę rejsowcem.

Nie bez powodu Wrocław bywa określany polską Wenecją. Wrocław to miejsce otwarte na wszelkie formy sztuki. Poza wieloma muzeami i teatrami, rozwija się tutaj wiele innych form kultury. Atrakcje Wrocławia to tego typu imprezy cykliczne jak Jazz nad Odrą, T-mobile Nowe Horyzonty, oraz wrześniowy raj dla koneserów, a mianowicie festiwal Wratislavia Cantams.

Comments are closed.