Press "Enter" to skip to content

A Ty gdzie przeważnie udajesz się na wakacje? Czy wolisz nasz kraj czy może odkrywasz kraje zagraniczne i to Ci zapewnia nowe wrażenia

Co roku mamy przerwę od codziennego życia, nie tylko od pracy, lecz od dotychczasowego życia, w jakim zaplanowany lub niezaplanowany jest każdy aspekt życia. To czas, jak możemy sobie pozwolić na wypad w nieznane, czas, jak można wypocząć, naładować swoje akumulatory na kolejne życiowe wyzwania.

Wakacje w Turcji

Autor: Eder Fortunato
Źródło: http://www.flickr.com

Ten okres jest znany każdemu z nas, to okres wakacyjny.

Zainspirował Cię ten wpis? Będzie nam przyjemnie, jeśli postawisz na przeczytanie kolejnych. Po prostu kliknij odnośnik (https://www.eccoholiday.com/p/hiszpania-costa-brava) i wejdź do następnej strony.

Jakże wypatrujemy je z niecierpliwością, jak wiele w zamian dostajemy. Czy masz już zaplanowane przyszłe wakacje? (warto zobaczyć) Czy preferujesz jeździć blisko, po Polsce czy może piszesz się zagraniczne wypady?

Prawda jest tego typu, iż jeszcze nie tak dawno mało osób było w stanie sobie pozwolić na takie zagraniczne wojaże. Wydawały się one za drogie, dla wąskiej grupy osób, stąd też większość naszych rodaków wybierała wolny czas nad polskim morzem czy w naszych górach. To miało również miejsce w czasach komunistycznych, kiedy wyjazdy za granicę były niezbyt dostępne, a jak już to mała ilość ludzi mogła sobie na nie pozwolić. Dzisiaj sytuacja jest całkowicie inna, ponieważ wiele nowych krajów stoi przed nami otworem. Wystarczy sprawdzić oferty biura podróży.

Jak wakacje to wczasy za granicą czy wakacje w Tunezji, nie ma problemu, a ceny są często nawet bardziej osiągalne niż za pobyt nad naszym morzem. Z tego względu wielu naszych rodaków decyduje się na zagraniczne wyjazdy. Nie tylko, iż w takich krajach, jak Tunezja czy Egipt słoneczna pogoda będzie zapewniona, to jeszcze inna cywilizacja, zwyczaje i w ogóle całkiem świeże doznania są na wagę złota. Najbardziej popularne destynacje to właśnie północna Afryka, lecz także kraje europejskie, jak Włochy, Hiszpania, Cypr czy Malta (https://eccoholiday.com/dojazd-wlasny/malta/). Dużo osób jeździ również do Turcji, a to państwo na pograniczu Azji i Europy, więc zapewniający interesującą mieszankę orientu z wyłaniającą się powoli, lecz jednak sukcesywnie dawką europejskości. Identycznie sytuacja wygląda przykładowo w Tunezji.

kliknij tutaj

Autor: Marcin Grabski
Źródło: http://www.flickr.com
Choć to kraj afrykański, to dzięki rozwojowi turystyki coraz więcej osób dostrzega tam czynniki swojskie. To oznacza, iż możemy tam poczuć się jak w domu, a jednocześnie wiemy, że jesteśmy w miejscu egzotycznym, co widać na każdym kroku. To wszystko powoduje, że wyjazd zagraniczny w takie miejsce to same zalety. Chociaż w naszym kraju czujemy się jak w domu, to jednakże możemy się spodziewać zbyt identycznego klimatu. Tylko wyjazd za granicę na wczasy gwarantuje bardziej bogate wrażenia i lepszy wypoczynek.

Comments are closed.