Press "Enter" to skip to content

Wspaniała podróż w polskie góry- miejsca, które warto zobaczyć

Tatry to idealne miejsce na wypoczynek w towarzystwie przyjaciół czy też w samotności. Cudowne krajobrazy o każdej porze roku przyciągają wielu turystów, którzy powracają zadowoleni z wakacji. Wybierając się w Tatry najlepiej znaleźć nocleg bardzo blisko gór. Noclegi w Zakopanem nie są najtańsze, ale z pewnością będzie to najlepsza lokalizacja, żeby się zatrzymać.

Tatry

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele z pensjonatów bądź hoteli oferuje bardzo wysoki standard.

Zaciekawiła Cię ta informacja? Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się więcej – odwiedź www (http://www.goldwasser.pl/zlota-wodka-goldwasser/) a zapewne poznasz dużo interesujących faktów.

Rezerwując nocleg będziemy także mogli skorzystać z posiłków przygotowanych specjalnie dla wyczerpanych wędrówkami turystów. Z tego miasta będziemy mieli wyjątkowo blisko na sąsiednie szlaki prowadzące w okolice oraz tatrzańskich lasów. Gdy chcemy wybrać się przykładowo do Morskiego Oka, możemy wyruszyć w podróż autobusem z dworca w centrum miasta. Noclegi w Zakopanem (noclegi dla psajonatów gór) to nie jedynie odpoczynek po wędrówkach, ale również możliwość poznania tutejszej kultury i regionalnych potraw w restauracjach na słynnych Krupówkach.

Gwiewont

Autor: Oliver
Źródło: http://www.flickr.com

Nocując w Zakopanem możemy także odwiedzić pobliską Gubałówkę a także obserwować piękne widoki Giewontu z podtatrzańskiego miasta. Gdy jesteśmy miłośnikami gór, możemy oderwać się od standardowego planu wędrówki po Tatrach. Morskie Oko, Giewont to wspaniałe miejsca, jeśli jednak chcemy bardziej poznać te niesamowite tereny, kupmy mapę, zapytajmy przewodnika o poradę jak również wybierzmy interesujące nas szlaki. Doskonałą wycieczką będzie przykładowo odwiedzenie Doliny Pięciu Stawów albo wędrówka po górskie grani. Musimy jednak pamiętać o dobrym ubiorze oraz trzymaniu się wyznaczonych szlaków. Jeśli jesteśmy dosyć sprawni fizycznie tego typu szlaki będą dla nas najlepsze.

Ujrzymy zjawiskowe krajobrazy a także możemy cieszyć się przyrodą w mniejszym gronie turystów. Podróż w góry z pewnością będzie niezapomniana. Niesamowite krajobrazy na wysokości, stawy a także gęste lasy sprawią, że chętnie wrócimy w Tatry jeszcze raz. Warto wcześniej zaplanować trasę tudzież dobrze się przygotować na wycieczkę. Jeśli jesteśmy mało doświadczeni, najlepiej wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem.

Comments are closed.