Press "Enter" to skip to content

Jakie atrakcje proponuje nasze wybrzeże turystom, dlaczego warto tam jechać po sezonie.

Bałtyk to jedno z najbardziej popularnych miejsc na wypoczynek w wakacje, zresztą można to doskonale zobaczyć po zatłoczonych promenadach, deptakach i plażach. Jednak niestety okres sezonowy trwa tam tylko przez dwa wakacyjne miesiące, natomiast w pozostałym okresie czasu nie dzieje się praktycznie nic.

bałtyk, morze

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
W dużym stopniu będzie się to brało z tego, że turyści oczekują od nadmorskiego wypoczynku przede wszystkim słońca i kąpieli, a niestety w naszym klimacie poza latem jest z tym trudno. I właśnie przez to w okresie między lipcem a sierpniem, jak tylko świeci słońce, większość kwater jest pozajmowana, a ceny skaczą w górę jak szalone. W okresie wakacji nie ma co marzyć, że jakiś hotel ( sprawdź luxury hotel spa) kołobrzeg dysponował będzie wolnymi pokojami, jeżeli ktoś chciałby spontanicznie zdecydować się na krótszy lub dłuższy urlop.

Rezerwacje w wielu miejscach należy robić kilka miesięcy wcześniej, niektórzy turyści wręcz wyjeżdżając z danego miejsca już rezerwują sobie nocleg na kolejny urlop. I taka sytuacja występuje przez okres wakacji, a później zupełnie się zmienia.Właściciele nadmorskich obiektów starają się, żeby zachęcić turystów po sezonie. Przede wszystkim liczyć będzie można wtedy na dużo korzystniejsze ceny w nawiązaniu do tego, co jest w wakacje, a także na dużo ciszy i spokoju. Wbrew pozorom nad Morzem Bałtyckim jest co robić, nawet jak nie ma możliwości zażywania kąpieli.

molo w kołobrzegu

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com
Region ten słynie z przepięknej przyrody, czystego powietrza i ogromnej ilości pieszych i rowerowych ścieżek. Można także spróbować jazdy konnej czy wędkarstwa, a kilka większych miejscowości takich jak Szczecin, Gdańsk czy Koszalin zapewni wystarczającą ilość rozrywek kulturalnych. Oprócz tego coraz liczniejsze hotele nad morzem bałtyckim proponują poza zwykłym noclegiem także szereg innych atrakcji. Standardem stają się w takich obiektach siłownie albo baseny, niekiedy można też skorzystać z kompleksowej oferty SPA i gabinetów odnowy biologicznej. Przez to wszystko już teraz można zobaczyć, że klienci coraz chętnie decydują się na wypoczynek o sezonie, gdy faktycznie będą mogli spokojnie wypocząć.

Comments are closed.