Press "Enter" to skip to content

Jakie atrakcje czekają na odwiedzających w Rzeszowie? Co można znaleźć dla siebie w takim mieście?

Rzeszów jest bardzo atrakcyjnym i dynamicznie rozwijającym się miastem. Przyjeżdżają tutaj często młodzi, z pełnymi pomysłów głowami ludzie. Sięgające połowy XIX wieku mocne tradycje demokratyczne miały silny wpływ na charakter współczesnej rzeszowskiej społeczności. Te cechy są ogromnie cenione, a pośród nich najbardziej godne pochwały to otwartość, gościnność oraz zapał do wypróbowywania nowych pomysłów.

Powodują one, że dla większości turystów, Rzeszów przedstawia się jako miejsce szalenie pogodne, jakie trzeba odwiedzić. Także potwierdzają to liczne statystyki, przykładowo w sezonie hotele Rzeszów są zapełnione. Zobacz kliknij w . Rzeszów jest stolicą województwa podkarpackiego, centrum Rzeszowskiego Obszaru Metropolitalnego, jak również gospodarcze, studenckie i kulturalne centrum południowo-wschodniej Polski. To tutaj, w położonym nad rzeką Wisłok mieście, spotykają się sąsiadujące ze sobą krainy geograficzne. Pierwszą z nich jest mocno zalesiona Kotlina Sandomierska, kolejną pagórkowate Pogórze Karpackie.

zamek w Rzeszowie

Autor: Derbeth
Źródło: http://www.flickr.com

Najbliższe tereny Rzeszowa mają całkiem duże złoża gazu ziemnego oraz ropy naftowej. To także teren, gdzie łagodny klimat oraz obfitość flory i fauny zachęcają do różnych aktywności – tych mniej i bardziej aktywnych. Szybki rozwój miejscowości zaznaczony jest w rankingach i konkursach na skalę krajową. Rzeszów znalazł się w elitarnej grupie kilku polskich miast, gdzie mieszka się dobrze, a mieszkańcy czują się tudobrze.

Sądzisz, że niniejszy materiał jest absorbujący? Kliknij dodatkowo ten ważny tekst (http://www.czarnypotok.pl/rekreacja) – to niezwykle warte uwagi źródło informacji na taki temat.

Ufają władzy, dobrze przyjmują zmiany, które mają miejsce w mieście. Tak między innymi wynika z badań, które opublikowano w 32 największych polskich aglomeracjach, w ramach projektu “Mój samorząd”. Świetnie położony u stóp Karpat Rzeszów może poszczycić się także dużą ilością zabytków, a do najbardziej interesujących zaliczyć możemy na pewno kilka z nich.

Przede wszystkim piętnastowieczny Ratusz, pochodzący z XIV wieku kościół farny czy wybudowany w XVI wieku Zamek Lubomirskich. Wielką atrakcją dla przyjezdnych jest także na pewno usytuowana pod zabytkowymi budynkami oraz płytą centrum, Podziemna Trasa Turystyczna, która ma 369 metrów długości. To wszystko sprawia, że wciąż więcej ludzi obiera Rzeszów jako kierunek urlopowych wycieczek. Warto zawczasu zarezerwować noclegi Rzeszów – . Warto dokonać rezerwacji jak najszybciej bo jest wielu chętnych i lepiej to zrobić od razu niż zwlekać.

Comments are closed.