Press "Enter" to skip to content

Dlaczego kajaki są aktualnie tak popularnym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Kajakarstwo od pewnego czasu zaczęło się cieszyć ogromnym zainteresowaniem, jest obecnie jedną z najbardziej popularnych form spędzania wolnego czasu nad wodą. Pomimo panujących opinii jest to sport dla wszystkich, kajakiem mogą pływać zarówno małe dzieci jak i całkiem starsze osoby.

bus

Autor: Guardian Częstochowa
Źródło: Guardian Częstochowa
kajaki

Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com
Nie potrzeba także dużo siły i sprawności fizycznej, szczególnie jeżeli płynie się z prądem rzeki, a takie właśnie spływy organizuje się najczęściej. Można leniwie poddać się prądowi i po prostu spokojnie dopłynąć na miejsce, lecz można też oczywiście popracować trochę bardziej i szybciej płynąć. Przy pływaniu kajakiem najistotniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego też koniecznie należy przestrzegać kilku istotnych zasad. Przede wszystkim obowiązkowe jest używanie kamizelek, dotyczy to także osób umiejących dobrze pływać.

sale konferencyjne

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie kajaki można wypożyczyć praktycznie na każdej rzece, która się nadaje do spływów.

Czy chcesz uzyskać świeże informacje na omawiany wątek? Jeżeli tak, to sprawdź, jakiego rodzaju komunikaty ma porządna treść (https://www.spijtanio.eu/noclegi-mragowo), niewątpliwie także Cię zaintrygują.

Przeważnie są to wersje na dwie osoby, chociaż można także spotkać jedynki czy rodzinne canoe – więcej o kajakach. Typowy koszt wypożyczenia kajaku wynosi kilkadziesiąt złotych za dzień, a przy dłuższych wyprawach ceny są jeszcze atrakcyjniejsze. Oprócz tego firmy które się zajmują ich wypożyczaniem przeważnie dostarczają sprzęt w wybrane przez klientów miejsca, więc spływ zaplanować sobie można praktycznie wszędzie gdzie się zechce.

Bardzo popularne są spływy jednodniowe, na łatwych trasach o długości kilkunastu kilometrów. Lecz jeżeli ktoś będzie chciał, to bez żadnego problemu może spędzić w kajaku nawet dwa tygodnie, ciesząc się przepięknymi widokami i kontaktem z naturą.

Comments are closed.