Press "Enter" to skip to content

Port lotniczy w stolicy Dolnego Śląska – jak tam dojechać?

Każdego dnia, a zwłaszcza w sezonie letnim, mnóstwo ludzi wybiera się do miasta Wrocław w celu podjęcia podróży w przestworzach. Gdyż lotnisko w tym punkcie posiada sporą sieć międzynarodowych połączeń, najpokaźniejszą w tym regionie. Z tego powodu tez dużo osób z sąsiednich mieścin ściąga tutaj, żeby odbyć dalszą drogę. Jednak jaki rodzaj transportu wybrać aby trasa była dla nas najbardziej wygodna?

Jak pokaźna jest odległość od centrum miasta do lotniska? Czy kalkuluje się tam udać prywatnym autem?

lotnisko

Autor: Mike Petrucci
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jesteśmy zmotoryzowani, posiadamy działający pojazd, którym uwielbiamy przemierzać większe dystanse, warto udać się tam własnie za użyciem auta. Gdyż parking przy lotnisku jest całkiem niedrogi, za cały tydzień użytkowania zapłacimy tylko czterdzieści złotych. Jeśli wliczymy to sobie do kosztów wakacji nie będzie to dla nas spory koszt. Dodatkowo, nawet jeżeli Wrocław nie jest nam za dobrze znanym miejscem, bez kłopotu dostaniemy się na lotnisko z każdej jego części, gdyż drogowskazy są bardzo systematycznie rozmieszczone, warto doczytać . Usytuowane jest ono na peryferiach, lecz jeszcze w granicach miasta, dlatego ulice, które doń wiodą są bardzo komfortowe i odpowiednio połączone.

Jeśli jednak nie mamy swojego wehikułu, parking przy lotnisku nam się nie zda, należy wybrać inny typ komunikacji. Kiedy już dotrzemy do miasta pociągiem, dokładnie obok głównego dworca mieści się pętla autobusu, który zabierze nas pod same wrota lotniska. Cena podróży jest standardowa, jest to bowiem transport

parking

miejski, z tego powodu wydatek praktycznie będzie zerowy.

Wyłącznym mankamentem są duże zbiorowiska w autobusie, trasa jest całkiem spora, trwa nieco ponad pół godziny, a większość pasażerów zaopatrzonych jest w walizki, przez to zazwyczaj wewnątrz panuje ogromny tłok. Sytuacja najmocniej nieprzyjemna jest w okresie upałów. Inną alternatywą będzie oczywiście wezwanie taksówki. Taka podróż z głównego dworca pod lotnisko Wrocław, może nas wynieść od 40 do nawet 100 złotych, wszystko zależy od korporacji, z której usług skorzystamy. Dlatego lepiej zatelefonować po taryfę, niż brać pierwszą z brzegu spod dworca.

Gdy dowiesz się o zawierającej intrygującą Ciebie treść nowej witrynie, to w pierwszej kolejności zweryfikuj info (http://www.margaretka-swietokrzyska.pl/pl/218/217/250/Post_Daniela__przepisy/) w kontekście źródeł, z których czerpie ona informacje.

W porównaniu z pozostałymi, sporymi miejscowościami, szczególnie za granicą, terminal lotniczy we Wrocławiu jest bardzo blisko od centrum – kliknij po źródło. Można się tam wybrać autem, który należy odstawić na parking przy lotnisku, autobusem, lub taksówką. Wszystko w zależności od naszych upodobań i finansów.

Comments are closed.