Press "Enter" to skip to content

Gdzie Polski powinni pojechać warszawscy potentaci, którzy pragną przez parę dni naprawdę odpocząć

Praca w potężnej firmie z pewnością daje możliwość zawodowego spełnienia, lecz zarazem jest stresująca, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę stanowiska menedżerskie. Nic dziwnego w tym, że niejeden zmęczony dyrektor wyczekuje wolnego jak kania deszczu, a najchętniej wyjechałby w jakieś spokojne zakątki i to nie zawsze w sezonie wakacyjnym. Jesienią oraz na wiosnę również można fantastycznie odpoczywać poza miastem.

wypoczynek na Podlasiu

Autor: Richard Heyes
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek zaproponujemy wypad w południowo-wschodnie obszary Polski. Warmia, Suwalszczyzna albo Podlasie są zlokalizowane ok. 350 km od miasta stołecznego, zatem podróż nie będzie zbyt długa i uciążliwa.

Fascynuje Cię ten wątek? To odsyłam do źródła, ponieważ przeczytasz tam masę ciekawych artykułów w tej dziedzinie.

W trakcie tych paru, a nawet dziesięciu dni, lepiej nie włączać komputera czy telewizora, ale nastawić się na odpoczynek na łonie natury. Organizowanie tej eskapady można rozpocząć od wyszukania stosownego noclegu. Luksusowo wyposażone hotele powinny w tym przypadku ustąpić miejsca małym obiektom, zatem fraza pensjonaty (mój link) bądź gospodarstwa agroturystyczne Warmia będzie pomocna w opisanych poszukiwaniach.

Znalezienie noclegu poza granicami wielkich miejscowości jest sprawą priorytetową – sensowniej wybrać ośrodki położone w niedużych miejscowościach, z dala od miejskiego szumu. Przed rezerwacją noclegu dobrze byłoby sprawdzić, czy konkretny pensjonat udostępnia turystom rowery – jeśli nie, to warto zabrać swój własny. Koniecznie trzeba też poszukać najbliższych ścieżek rowerowych i zaopatrzyć się w mapę regionu.

wypoczynek na Podlasiu

Autor: MIKI Yoshihito
Źródło: http://www.flickr.com

Aktywny wypoczynek jest oczywiście polecany, ale w te deszczowe popołudnia niełatwo jeździć na rowerze. Stąd warto szukać innych rozrywek. Już na etapie szukania noclegu, czyli przy wpisywaniu w internet frazy albo pokoje województwo podlaskie, należy bardzo dobrze przejrzeć witryny internetowe ogłoszeniodawców. Wiele ośrodków zamieszcza informacje o miejscach, jakie warto zwiedzić w okolicy. A jeżeli takich danych nie ma, to zaraz po przyjeździe trzeba obowiązkowo podjechać do punktu informacji turystycznej. Można również popytać gospodarzy obiektu wypoczynkowego, jakie miejsca są warte zobaczenia. O niektórych ciekawych zakątkach tradycyjne przewodniki wcale nie wspominają, za to co poniektórzy okoliczni mieszkańcy są w stanie opowiadać o nich całymi dniami.

Comments are closed.